Znak sprawy ZP. 341 - 1/ 2009

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW

ZAMÓWIENIA

 

Usługa

o wartości mniejszej niż wyrażona w złotych równowartość kwoty, określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8

na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych

( tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz.1655 ze zmianami)

 

Zamawiający : Gmina Ząbkowice Śląskie reprezentowana przez Burmistrza Ząbkowic Śl.

Adres siedziby organu Zamawiającego: Urząd Miejski Ząbkowice Śląskie, ul. 1 Maja 15;

57-200 Ząbkowice Śląskie

Zamawiający zaprasza

do złożenia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego

w trybie przetargu nieograniczonego na usługę :

 

Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji:
Modernizacja- przebudowa ul. Ziębickiej, Poprzecznej i B. Chrobrego, Krzywej, Słowackiego i Św. Wojciecha w celu dostosowania do obsługi ruchu turystycznego.

 

 

 

Kod CPV

 CPV - 74200000-1 Usługi doradcze dotyczące architektury, inżynierii, budowy i podobne.

 

 

Zatwierdzam :

 

Ząbkowice Śląskie, 2009-01-12                                                                                     Krzysztof Kotowicz

 

 

 

 

 

Znak sprawy ZP. 341 - 1 / 2009

 

Rozdział I  Informacje ogólne 

 

Zamawiający : Gmina Ząbkowice Śląskie

Adres zamawiającego : 57-200 Ząbkowice Śląskie; ul. 1 Maja 15

Tel: 0 74 8165-317 

Fax: 0 74 8155-445

e-mail: loboda@zabkowiceslaskie.pl

www.zabkowiceslaskie.pl

 

Rozdział II Tryb udzielenia zamówienia

 

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego- art. 39 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r.Nr 223, poz.1655 ze zmianami)

 

Rozdział  III. Opis przedmiotu zamówienia

III.A Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji: Modernizacja- przebudowa ul. Ziębickiej, Poprzecznej i B. Chrobrego, Krzywej, Słowackiego i Św. Wojciecha w celu dostosowania do obsługi ruchu turystycznego. ( dot. ulicy: Ziębickiej, Poprzecznej i B. Chrobrego).

Dokumentacja projektowa dla w/w zadania jest możliwa do wglądu u Zamawiającego lub na stronie internetowej:  http://www.zabkowiceslaskie.pl/BIP/2008/Z/o031108.htm

I. Do obowiązków inwestora zastępczego

1.      Zawiadamianie organu nadzoru budowlanego:

-              o zamiarze rozpoczęcia robót wraz z przekazaniem niezbędnych dokumentów w tym zakresie,

-              o zakresie zmian powstałych w trakcie realizacji inwestycji.

2.           Sprawowanie funkcji nadzoru inwestorskiego w zakresie określonym w obowiązujących przepisach oraz organizowanie niezbędnych konsultacji technicznych w celu wprowadzania zmian projektowych w ramach pełnionego przez projektanta nadzoru autorskiego.

3.           Zabezpieczenie obsługi branżowych inspektorów nadzoru, zgodnie z "Prawem     budowlanym",

4.           Współpracowanie z Biurem Projektów, którego projekt stanowi podstawę realizacji i   inwestycji,  wnioskowanie do Zamawiającego o zlecanie dodatkowych  projektów, projektów zamiennych, kosztorysów i kalkulacji oraz o bieżące przeszacowywanie kosztorysów,

5.           Prowadzenie narad roboczych przy udziale Zamawiającego, sporządzanie protokołów, opracowywanie i analizowanie harmonogramów oraz współpraca z koordynatorem BHP na budowie- co najmniej raz na 2 tygodnie.

6.            Reprezentowanie Zamawiającego na budowie, przez sprawowanie kontroli realizacji zgodności wykonania z projektem, pozwoleniem na budowę, obowiązującymi przepisami, Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej - sztuką budowlaną.

7.            Sprawdzanie jakości wykonanych robót, zastosowanych materiałów i wyrobów, a w szczególności zapobieganie stosowaniu materiałów i wyrobów wadliwych oraz niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, sprawdzanie i gromadzenie atestów, świadectw jakości i innych certyfikatów.

8.            Kompleksowe prowadzenie spraw finansowo-księgowych, w szczególności:

-               prowadzenie rachunkowości inwestycyjnej zadania,

-               prowadzenie wymaganej sprawozdawczości finansowej,

-               sporządzanie dowodów przekazania środków trwałych na majątek użytkownika (zgodnie z aktualnymi przepisami),

-               końcowe rozliczenie inwestycji,

-               rozliczanie inwestycji zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 3 lipca 2006r. (Dz. U. Nr 120, poz. 831 z 2006r.).

9.            Sprawdzanie składanych przez generalnego wykonawcę faktur pod względem merytorycznym i formalno - rachunkowym w oparciu o kosztorysy ofertowe przyjęte w przetargu lub umowy zawarte przez Zamawiającego.

10.        Prowadzenie ewidencji księgowej w zakresie realizowanej inwestycji z równoczesnym obowiązkiem uzgadniania z Zamawiającym poniesionych nakładów - uzgodnienia co najmniej raz na miesiąc.

11.        Opracowywanie dla Zamawiającego dokumentów koniecznych do planowania i finansowania inwestycji w oparciu o Preliminarz Kosztów.

12.        Utrzymanie dyscypliny finansowej w zakresie zatwierdzonego planu rzeczowo finansowego w każdym roku i całym okresie realizacji inwestycji.

13.        Wnioskowanie o dochodzenie należnych odszkodowań lub kar umownych za nienależyte lub nieterminowe wykonanie zobowiązań umownych wynikających z umowy z generalnym wykonawcą oraz odsetek za opóźnienie ustalonych terminów usunięcia usterek i wad w okresie gwarancji lub rękojmi.

14.        Ponoszenie pełnej odpowiedzialności materialnej, pod rygorem zwrotu nieprawidłowo zatwierdzonych przez Wykonawcę wydatków, w zakresie nadzorowanym przez wykonawcę, sprawdzanie jakości i ilości robót, dokonywanie odbiorów wszystkich robót budowlanych i specjalistycznych, w tym robót ulegających zakryciu lub zanikowych, uczestniczenie w próbach i odbiorach instalacji i urządzeń technicznych, przewodów kominowych itp. wraz ze spowodowaniem bieżącego nanoszenia przez generalnego wykonawcę zmian w dokumentacji powstałej w trakcie wykonawstwa.

15.        Powoływanie komisji odbiorowych w zakresie odbioru wszystkich robót wchodzących w zakres zadania inwestycyjnego.

16.        Kontrolowanie terminowości wykonania robót, w stosunku do zatwierdzonego harmonogramu wykonawcy generalnego, w celu dotrzymania terminów określonych w Harmonogramie Realizacji Inwestycji oraz bieżąca aktualizacja, bez zmiany terminu końcowego, Harmonogramu.

17.        Planowanie i koordynowanie robót, dla zapewnienia ciągłości technologicznej w trakcie realizacji inwestycji.

18.        Opracowywanie protokołów konieczności na roboty dodatkowe - nieprzewidziane i nieuwzględnione w dokumentacji projektowej i przekazanie ich do zatwierdzenia Zamawiającemu.

19.        Sprawdzanie kosztorysów ofertowych pod względem merytorycznym, formalno rachunkowym dla robót dodatkowych oraz nieprzewidzianych.

20.              Na bieżąco kontrolowanie prawidłowości prowadzenia Dziennika Budowy i przekazanie go  po odbiorze końcowym Zamawiającemu.

21.              Spowodowanie naniesienia zmian w projektach wykonawczych powstałych w trakcie wykonawstwa i przekazanie Zamawiającemu pełnego kompletu projektów w ramach dokumentacji powykonawczej.

22.              Nadzorowanie poprawności sporządzania przez generalnego wykonawcę dokumentacji powykonawczej i przedłożenie jej w pełnym obowiązującym zakresie Zamawiającemu.

23.              Zawiadamianie generalnego wykonawcy o stwierdzonych wadach w wykonanych robotach w okresie gwarancji i rękojmi, wynikających z umowy z generalnym wykonawcą z obowiązkiem ich usunięcia, a w przypadku nie usunięcia wad przez generalnego wykonawcę spowodowanie zastępczego usunięcia w w/w okresach na koszt wykonawców.

24.              Opracowywanie opinii, dotyczących wad wykonania przedmiotu umowy uznanych za nie nadające się do usunięcia, a nie przeszkadzających w użytkowaniu oraz wnioskowanie o obniżenie wynagrodzenia generalnego wykonawcy z określeniem utraty wartości robót i kwot obniżonego wynagrodzenia za te roboty.

25.              Potwierdzanie, przez inspektorów nadzoru, gotowości wykonawcy robót budowlanych do odbioru robót oraz odbioru końcowego, z pisemnym zawiadomieniem Zamawiającego.

26.              Zgłoszenie obiektu do użytkowania zgodnie z przepisami ustawy - Prawo budowlane, z obowiązkiem uzyskania pozwolenia na jego użytkowanie.

27.              Dokonywanie czynności odbioru końcowego lub jej części oraz odbioru ostatecznego, w szczególności:

-            sprawdzenie kalkulacji, kosztów powykonawczych, obmiarów robót i faktur wykonawców,

-            stwierdzenie gotowości do odbioru,

-            zorganizowanie odbioru i przekazanie zadania lub jego etapów,

-            przekazanie inwestorowi protokołów odbioru oraz dokumentacji powykonawczej,

-            dokonanie ostatecznego odbioru po upływie terminu gwarancji ustalonego w umowie z wykonawcą,

-            uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zrealizowanej inwestycji.

28.              Sporządzenie pełnego rozliczenia finansowego zrealizowanego zadania.

29.              Dochodzenie oraz egzekwowanie od wykonawców należnych kar umownych za nienależyte wykonanie lub nie wykonanie umowy.

30.              Wykonywanie całości czynności odnoszących się do realizacji uprawnień z tytułu gwarancji i rękojmi.

31.              Przeprowadzanie przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych wynikających z umowy z wykonawcą robót budowlanych oraz sporządzanie stosownych protokołów; dbałość o interesy Zamawiającego, a w szczególności zapewnienie przewidywanej w dokumentacji jakości i funkcjonalności obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami.

32.              Wykonywanie wszystkich innych czynności niż wymienione w niniejszej umowie, niezbędnych do prawidłowego prowadzenia, zakończenia inwestycji oraz przekazania do użytkowania wykonanych obiektów.

 

§        Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt budowlany linii oświetlenia ulicznego oraz przedmiary robót stanowiące załączniki do SIWZ.

o       Zaleca się Wykonawcom przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej placu budowy celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia i stanu placu budowy.

A. Oferta winna obejmować całość zamówienia, nie dopuszcza się składania ofert wariantowych, równoważnych, bądź częściowych.

B. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających i dodatkowych w wysokości  do 50% wartości zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5, 6 ustawy - Prawo zamówień publicznych.

 

Rozdział IV. Termin realizacji zamówienia

 

Termin realizacji umowy ustala się od dnia podpisania umowy do dnia 30 czerwca 2010 roku.   

 

Rozdział V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków. Warunki udziału w postępowaniu.

 

V. 1. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:

1 ) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

2 ) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym

i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia.

3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;

4) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 prawa zamówień publicznych.

V.3 Opis dokonywania oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu:

V.3.1. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie na podstawie oświadczeń lub dokumentów załączonych w ofercie, w oparciu o punkty zawarte w rozdziale VI niniejszej SIWZ.

V.3.2 Niespełnienie warunku udziału w przetargu stanowi podstawę do wykluczenia Wykonawcy i odrzucenia oferty.

 

Rozdział VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia warunków udziału w postępowaniu.

Spełnienie warunków udziału w postępowaniu określonych w rozdziale V ust. 1 Zamawiający określi na podstawie wymaganych dokumentów wymienionych poniżej :

 

 

1)      Aktualnego odpisu z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

 

1)      Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego, potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

2)      Aktualnych zaświadczeń właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

3)      Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4- 8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

4)      Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

5)  Oświadczenie Wykonawcy w trybie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy, sporządzone wg Załącznika nr 3 do SIWZ;

 

 

1)     Wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, co najmniej 2 zamówień odpowiadających swoim rodzajem i wartością, których przedmiotem było pełnienie obowiązków inwestora zastępczego dla zadania inwestycyjnego nad realizacją budowy o wartości min. 3 000 000,00 zł brutto   z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania oraz załączenia dokumentu (referencje lub protokół odbioru), potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie;

2)   Wykazu osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności- Wykaz osób i podmiotów. Wykonawca musi dysponować odpowiednio wykwalifikowanymi osobami posiadającymi uprawnienia budowlane w branżach niezbędnych do wykonania przedmiotowego zamówienia tj.,
- drogowej;
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
- instalacyjnej w zakresie sieci k analizacyjnych.

3)  Aktualne na dzień składania ofert, zaświadczenie o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego, zgodnie z ustawą z 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów - (Dz.U. z 2001 r. nr 5 poz. 42, z późn. zmianami) - dla inspektorów nadzoru posiadających uprawnienia budowlane w każdej z niżej wymienionych specjalności:
-drogowej,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i
elektroenergetycznych,
- instalacyjnej w zakresie sieci kanalizacyjnych
 

 

 

Zawartość oferty: oświadczenia Wykonawcy, określone w art. 22 ust. 1 oraz w art. 24 ust. 1-2 ustawy Prawo zamówień publicznych, formularz ofertowy, dokumenty wskazane w rozdziale 6 SIWZ, kosztorysy ofertowe sporządzone na podstawie przedmiarów robót stanowiące załączniki do  SIWZ, projekt umowy zaakceptowany podpisem Wykonawcy, dowód wniesienia wadium.

 

2. Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą "spełnia - nie spełnia", w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach wyszczególnionych w ofercie. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił. Uzupełnienie wymaganych dokumentów nie jest możliwe po upływie terminu składania ofert chyba, że nieuzupełnienie skutkowałoby unieważnieniem postępowania.

Niespełnienie chociażby jednego z warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy

z postępowania.

UWAGA:

Ww. dokumenty muszą być złożone w formie oryginału opatrzone pieczątką Wykonawcy lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (opatrzone czytelnym podpisem z pieczątką Wykonawcy lub podpisem nieczytelnym opatrzonym imienną pieczęcią Wykonawcy).

Wszystkie strony (kartki) należy kolejno ponumerować oraz opatrzyć czytelnym podpisem

z pieczątką Wykonawcy lub podpisem nieczytelnym opatrzonym imienną pieczątką Wykonawcy.

3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej

Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w rozdziale V.1 ust. 1 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;

2) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;

3) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.

4. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

 

Rozdział VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywanie oświadczeń i dokumentów

 

1. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany niezwłocznie udzielić wyjaśnień, chyba że prośba o wyjaśnienie treści specyfikacji wpłynęła do Zamawiającego na mniej niż 6 dni przed terminem składania ofert.

2. Zamawiający jednocześnie przekazuje treść wyjaśnienia wszystkim Wykonawcom, którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami umieszczana jest również na stronie internetowej zamawiającego.

3. Zamawiający może zwołać zebranie wszystkich Wykonawców w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia; w takim przypadku sporządza informację zawierającą zgłoszone na zebraniu zapytania o wyjaśnienie treści specyfikacji oraz odpowiedzi na nie, bez wskazywania źródeł zapytań. Informację z zebrania doręcza się niezwłocznie Wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia i umieszcza na stronie internetowej, na której zamieszczono SIWZ.

4. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę specyfikacji zamawiający przekazuje niezwłocznie wszystkim wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieszcza ją także na tej stronie.

5. Jeżeli w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego zmiana treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia prowadzi do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu, zamawiający:

1) zamieszcza ogłoszenie o zmianie ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych - jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;

2) przekazuje Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich ogłoszenie dodatkowych informacji, informacji o niekompletnej procedurze lub sprostowania, drogą elektroniczną, zgodnie z formą i procedurami wskazanymi na stronie internetowej określonej w dyrektywie - jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.

6.  Z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie, jest niedopuszczalne dokonywanie zmian w treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym i negocjacjach z ogłoszeniem, które prowadzą do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu.

7. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną .

8. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawcy przekazują dokumenty lub informacje, o których mowa w pkt.7 faksem lub drogą elektroniczną niezwłocznie potwierdzają fakt ich otrzymania pisemnie.

9. Jeżeli w wyniku zmiany treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia nieprowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, zamawiający przedłuża termin składania ofert i informuje o tym wykonawców, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, oraz na stronie internetowej, jeżeli specyfikacja istotnych warunków zamówienia jest udostępniana na tej stronie.

 

Rozdział VIII. Osoby uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami.

 

Osobą upoważnioną do kontaktowania się z Wykonawcami jest:
Wojciech Jankowski  telefon 0 74 8165-321 pokój nr 16 w zakresie przedmiotu zamówienia,

Leon Małozięć telefon 0 74 8165-319  pokój nr 18 w zakresie przedmiotu zamówienia,

Beata Czerwińska - telefon 0 74 8165-317 pokój nr 31 w zakresie procedury
w godzinach pracy urz
ędu tzn. w godz. 7:30 -15:30 od poniedziałku do piątku .

 

 

Rozdział IX. Wymagania dotyczące wadium

 

1. Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia wadium.

 

Rozdział X. Termin związania z ofertą

 

1. Wykonawca pozostaje związany oferta przez okres 30 dni.

2. Bieg terminu związania oferta rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

3. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą, z tym, że zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.

4. Odmowa wyrażenia zgody, o której mowa w ust. 2, nie powoduje utraty wadium.

5.Przedłużenie okresu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwie, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.

6. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

 

Rozdział XI. Opis sposobu przygotowania ofert

 

1. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę obejmującą realizacje przedmiotu zamówienia. Treść oferty musi odpowiadać treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

2. Ofertę należy sporządzić w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.

3. Wykonawca składa ofertę na własny koszt i ryzyko tzn. ponosi wszelkie konsekwencje oraz koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

4. Ofertę należy sporządzić wg Formularza oferty (Załącznik nr 1 do SIWZ) oraz załączyć wymagane oświadczenia lub dokumenty.

5. Załączniki do oferty powinny być wymienione na formularzu ofertowym w sposób numeryczny.

6. Oferta musi być podpisana przez osobę (osoby) uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy - uprawnienie to powinno wynikać z dokumentów załączonych do oferty.

7. Wszystkie zadrukowane strony oferty zaleca się kolejno ponumerować. Wszystkie strony (kartki) zaleca się spiąć (zszyć) w sposób uniemożliwiający dekompletacji.

8.ędy zaleca się poprawiać poprzez skreślenie, z utrzymaniem czytelności skreślonych wyrażeń lub liczb. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty zaleca się parafować własnoręcznie przez osobę podpisującą ofertę.

9. Ofertę należy złożyć w nieprzejrzystej, zamkniętej i nienaruszonej kopercie.

Koperta powinna być zaadresowana na adres Zamawiającego oraz posiadać dopisek o treści: "Oferta na pełnienie funkcji inwestora zastępczego dla :  modernizacja- przebudowa ul. Ziębickiej, Poprzecznej i B. Chrobrego, Krzywej, Słowackiego i Św. Wojciecha w celu dostosowania do obsługi ruchu turystycznego". " Dodatkowo powinna być opieczętowana nazwa i adresem Wykonawcy.

10.Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę.

W takim przypadku należy powiadomić o tym pisemnie Zamawiającego, składając zmiany lub powiadomienie o wycofaniu oferty według takich samych zasad jak składanie oferty, tj. w kopercie, odpowiednio oznakowanej "zmiana oferty" lub "wycofanie oferty".

11.Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za otwarcie oferty w przypadku nieprawidłowego oznaczenia na kopercie zewnętrznej.

12. Oferty składane w postępowaniu o zamówienie publiczne są jawne od chwili ich otwarcia, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą być one udostępnione. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy. Zastrzeżone informacje powinny zostać wskazane w formularzu oferty (Załącznik nr 1 do SIWZ) oraz złożone w ofercie, w oddzielnej wewnętrznej kopercie oznakowanej napisem: "Tajemnica przedsiębiorstwa".

W przypadku nie zabezpieczenia przez Wykonawcę w ofercie informacji zastrzeżonych zgodnie z postanowieniami niniejszej SIWZ Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia wobec Zamawiającego. - Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

 

 

Rozdział XII. Miejsce i termin składania i otwarcia ofert

 

1. Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego, tj. w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich ul. 1 Maja 15; 57-200 Ząbkowice Śląskie pok. Nr 15 (Sekretariat) do dnia 20  stycznia 2008 r. do godz. 10:00.

2. Oferty dostarczone pocztą muszą dotrzeć do Zamawiającego na adres i w terminie wskazanym w ust. 1.

3. Otwarcie ofert jest jawne i nastąpi w Urzędzie Miejskim ul. 1 Maja 15; 57-200 Ząbkowice Śląskie pok. Nr 5(Sala Konferencyjna) w dniu 20 stycznia 2008 r. o godz. 10:15.

4. Wykonawcy mogą uczestniczyć w publicznej sesji otwarcia ofert. W przypadku nieobecności Wykonawcy przy otwieraniu ofert, Zamawiający prześle Wykonawcy informacje z otwarcia ofert na jego pisemny wniosek.

 

 

Rozdział XIII. Wycofanie oferty lub jej zmiany

 

1. Wykonawca może wprowadzać zmiany, poprawki i uzupełnienia do złożonych ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian przed upływem terminu składania ofert.

2. Powiadomienie o wprowadzeniu zmian musi być złożone według takich samych wymagań, jak składana oferta, tj. w dwóch kopertach (wewnętrznej i zewnętrznej) odpowiednio oznakowanych dodatkowo dopiskiem "ZMIANA"(na kopercie zewnętrznej).

3. Wykonawca ma prawo przed upływem terminu składania ofert wycofać się z postępowania poprzez złożenie pisemnego powiadomienia (według takich samych zasad, jak wprowadzenie zmian i poprawek) z napisem na zewnętrznej kopercie "WYCOFANIE".

4. Koperty oznaczone napisem "WYCOFANIE" będą otwierane w pierwszej kolejności i po stwierdzeniu poprawności postępowania Wykonawcy oraz zgodności ze złożonymi ofertami, koperty wewnętrzne ofert wycofanych nie będą otwierane. Koperty oznaczone dopiskiem "ZMIANA" zostaną otwarte przy otwieraniu oferty Wykonawcy, który wprowadził zmiany i po stwierdzeniu poprawności procedury dokonywania zmian zostaną dołączone do oferty.

 

 

Rozdział XIV. Opis sposobu obliczania ceny

 

1. Cenę oferty za realizacje całego przedmiotu zamówienia należy wskazać w Formularzu oferty ( Załącznik nr 1 do SIWZ).

2. Wykonawca przedstawi w ofercie cenę obejmującą całość zamówienia w postaci kosztorysów ofertowych sporządzonych na podstawie wymagań niniejszej SIWZ oraz przedmiarów robót (przedmiary stanowią załączniki).

3. Cena oferty ma być wyrażona w PLN zgodnie z polskim systemem płatniczym, z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku.

4. Cena zawiera wszelkie koszty niezbędne do wykonania niniejszego zamówienia zgodnie z warunkami SIWZ w tym podatek VAT (  % ) w ustawowej wysokości.

 

Rozdział XV. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty

 

1. Tryb oceny ofert.

Zamawiający może żądać udzielania przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert oraz dokonać poprawek oczywistych pomyłek w treści oferty, niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę.

2. Oferty oceniane będą w dwóch etapach:

1 ) I etap: ocena w zakresie wymagań formalnych i kompletności oferty;

 

oferty nie spełniające wymagań określonych ustawą Prawo zamówień publicznych i siwz zostaną odrzucone. Zamawiający może żądać udzielania przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert oraz dokonać poprawek oczywistych pomyłek w treści oferty, niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę;

 

2 ) II etap: ocena merytoryczna według kryteriów określonych poniżej;

 

w II etapie rozpatrywane będą oferty nie podlegające odrzuceniu, złożone przez Wykonawców nie podlegających wykluczeniu.

 

W odniesieniu do Wykonawców, którzy spełnili postawione warunki dokona się oceny ofert na podstawie następujących kryteriów:

Cena 100 %

Ocenie w oparciu o ww. kryterium oceny ofert poddawane są wyłącznie oferty nie podlegające odrzuceniu.

Zamawiający przyzna maksymalna ilość punktów (100 pkt.) w kryterium CENA ofercie, która zaoferuje najniższą ryczałtową cenę za realizacje całego zamówienia. Punkty w pozostałych ofertach zostaną wyliczone ze wzoru:

 

Najniższa oferowana cena spośród wszystkich ofert

C= -------------------------------------------------------------------- x 100 x 100 %

Cena ofertowa badanej oferty

 

W toku oceny ofert Zamawiający zastosuje zaokrąglenie wszystkich wyników do dwóch miejsc

po przecinku.

 

Wskazówka:

- Przyjmuje się, że 1% = 1 pkt i tak zostanie przeliczona liczba punktów w kryterium.

- Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów.

- Obliczenia dokonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

 

Zamawiający o wynikach postępowania powiadomi Wykonawców oraz zamieści ogłoszenie na stronie internetowej www.zabkowiceslaskie.pl i na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

 

Rozdział XVI. Informacje o formalnościach jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy.

 

1.Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadamia Wykonawców, którzy złożyli oferty, o:

1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę) siedzibę i adres Wykonawcy, którego ofertę wybrano, i uzasadnienie jej wyboru a także nazwy ( firmy), siedziby i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty wraz ze streszczeniem oceny i porównaniem złożonych ofert zawierającym punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację

2) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne i prawne,

3) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

2. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zamieszcza informacje, o których mowa w pkt 1 ppkt 1, również na stronie internetowej oraz w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie.

3. Jeżeli zostanie wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia, przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, wymaga się przedstawienia umowy regulującej współprace Wykonawców.

4. Zamawiający zawiera umowę w sprawie zamówienia publicznego w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze oferty, nie później jednak niż przed upływem terminu związania oferta.

5. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.

Wykonawca, którego oferta została wybrana jest zobowiązany w terminie i miejscu wskazanym przez Zamawiającego podpisać 3 egzemplarze umowy zgodnej w treści ze wzorem załączonym do złożonej oferty.

6.Wykonawca dokona ubezpieczenia budowy i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w okresie od rozpoczęcia robót do przekazania przedmiotu umowy Zamawiającemu, w związku z określonymi zdarzeniami losowymi - od ryzyk budowlanych oraz od odpowiedzialności cywilnej i okazanie Zamawiającemu właściwe polisy w dniu podpisania umowy.

7.W przypadku niedopełnienia przez Wykonawcę obowiązku ubezpieczenia, Zamawiający dokona ubezpieczenia budowy na koszt Wykonawcy.

 

Wykonawca, którego oferta została wybrana jest zobowiązany w terminie i miejscu wskazanym przez Zamawiającego podpisać 4 egzemplarze umowy zgodnej w treści ze wzorem załączonym do złożonej oferty.

 

Rozdział XVII. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie żąda zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

 

Rozdział XVIII. Umowa

 

1.Warunki umowy zostały szczegółowo określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do niniejszej specyfikacji. W jej treści, która nie podlega zmianie, podano wszelkie istotne dla Zamawiającego warunki realizacji zamówienia.

2. Zamawiający zgodnie z art. 144 ust.1 w szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza możliwość zmiany umowy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszczalna jest zmiana sposobu spełnienia świadczenia przed zawarciem umowy na skutek okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili wyboru najkorzystniejszej oferty lub zmiany te są korzystne dla Zamawiającego, a Wykonawca wyrazi na nią zgodę. Zmiany sposobu spełnienia świadczenia nie mogą dotyczyć zobowiązań Wykonawcy zawartych w ofercie, które były oceniane w toku postępowania.

 

 

Rozdział XIX. Pouczenie o środkach ochrony prawnej.

 

1. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy przysługują Wykonawcom i uczestnikom konkursu, a także innym osobom, jeżeli ich interes prawny w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.

2. Przed upływem terminu do składania ofert w przypadku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy środki ochrony prawnej przysługują również organizacjom zrzeszającym Wykonawców wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu.

3. Wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, ogłoszenia o konkursie, postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, regulaminu konkursu, czynności podjętych przez zamawiającego konkursie postępowaniu lub konkursie oraz w przypadku zaniechania przez zamawiającego czynności, do której jest obowiązany na podstawie ustawy, można wnieść protest do zamawiającego. Przepisy art. 27 ust. 1-3 stosuje się odpowiednio.

 4. Protest powinien wykazywać oprotestowaną czynność lub zaniechanie Zamawiającego, a także zawierać żądanie, zwięzłe przytoczenie zarzutów oraz okoliczności faktycznych i prawnych uzasadniających wniesienie protestu.

 

Rozdział XX. Maksymalna liczba wykonawców, z którymi Zamawiający zawrze umowę ramowa

 

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

 

Rozdział XXI. Informacja o przewidywanej aukcji elektronicznej

 

Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.

 

 

Rozdział XXI. Wysokość zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, jeżeli zamawiający przewiduje ich zwrot

 

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.

 

Załącznikami do niniejszej siwz są:

1. formularz oferty (załącznik nr 1),

2. oświadczenie nr 1 (załącznik nr 2\6),

3. oświadczenie nr 2 (załącznik nr 3),

4. wykaz wykonanych usług  (załącznik nr 4),

5. wykaz osób i podmiotów (Załącznik nr 5),

6. projekt umowy (załącznik nr 6 ).

 

 

Sporządziła: Beata Czerwińska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znak sprawy ZP. 341 -1/ 2009

 

 

 

Załącznik Nr 1 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia

 

 

 

O F E R T A

 

I. Nazwa i adres Zamawiającego:

 

Zamawiający : Gmina Ząbkowice Śląskie

Adres zamawiającego : 57-200 Ząbkowice Śląskie; ul. 1 Maja 15

Tel: 0 74 8165-317

Fax: 0 74 8155-445

e-mail: loboda@zabkowiceslaskie.pl

www.zabkowiceslaskie.pl

 

II. Nazwa przedmiotu zamówienia :

..................................

.................................

.................................

..................................

 

III. Tryb postępowania :

Przetarg nieograniczony realizowany w uproszczonej procedurze ustawowej

 

IV. Nazwa i adres Wykonawcy:

nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, a także po zapoznaniu się z :

§         Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia

§         Projektem umowy,

niżej podpisani, reprezentujący :

..................................

.................................

..................................

NIP .... .....................

Regon .......................

Nr telefonu/ fax. ....................

Adres strony internetowej ..................

Adres poczty elektronicznej ...............

 

oświadczamy że :

1. Uzyskaliśmy informacje konieczne do przygotowania i złożenia oferty.

2. Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia przyjmujemy bez zastrzeżeń i oferujemy gotowość zrealizowania przedmiotu zamówienia, zgodnie z wymogami określonymi w SIWZ.

3. Zawarty w specyfikacji istotnych warunków zamówienia projekt umowy został przez nas zaakceptowany i zobowiązujemy się w przypadku wyboru naszej oferty do zawarcia umowy w miejscu i terminie wyznaczonym przez zamawiającego.

 

V. W nawiązaniu do ogłoszenia o zamówieniu oraz treści specyfikacji istotnych

warunków zamówienia ( SIWZ ) oferuje wykonanie przedmiotu niniejszego zamówienia w zakresie i na zasadach określonych w SIWZ za cenę w kwocie brutto:

 

 

V.1.Cena za cały przedmiot zamówienia ( łącznie z podatkiem VAT) : ................................

słownie : ..................................................................................................................................

w tym :

kwota netto ( bez podatku VAT) : ...........................................................................................

słownie : .................................................................................................................................

podatek VAT ( ...% ) : ..........................................

zgodnie z załączonymi  kosztorysami ofertowymi.

 

.        Na wykonany przedmiot zamówienia udzielam gwarancji na okres 3 lat licząc od daty bezusterkowego odbioru końcowego (ostatecznego) przedmiotu zamówienia.

 

.        Oświadczam, że przedmiot zamówienia zrealizuję sam/część zamówienia powierzę

następującym podwykonawcom

1.  ....................................

.....................................

.        Oświadczam, że :

1) zadeklarowana cena zawiera podatek VAT w należnej wysokości oraz wszystkie koszty składające się na realizację z należytą starannością niniejszego zamówienia, na warunkach określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ).

2) zapoznałem się z treścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia i nie wnoszę do niej zastrzeżeń oraz zdobyłem wszelkie informacje potrzebne do właściwego opracowania oferty oraz do należytego wykonania przedmiotu zamówienia,

3) uważam się za związanego złożoną ofertą przez okres 30 dni licząc od upływu terminu do składania ofert wraz z tym dniem,

4) zawarty w specyfikacji istotnych warunków zamówienia projekt umowy został przeze mnie zaakceptowany i w razie wybrania mojej oferty zobowiązuję się do jej podpisania w miejscu i terminie określonym przez Zamawiającego.

 

2. Ofertę składam na kolejno ponumerowanych stronach.

Cała oferta składa się z : ............. stron .

 

3. Oświadczam, zastrzegam / nie zastrzegam*1 w odniesieniu do informacji zawartych

w ofercie, iż nie mogą być one udostępniane.

 

Zastrzeżeniu podlegają następujące informacje, stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa

w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji**:

..........................................................................................................................................

 

Załącznikami do niniejszej oferty są :

. ..............................................................

. ..............................................................

. ..............................................................

. ..............................................................

. ............................................................

. .............................................................

. ..............................................................

. ..............................................................

. ............................................................

. .............................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...........................................................

/ pieczęć i podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

............................................dn. .................................... 2009 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1* Niepotrzebne skreślić

2** W przypadku zastrzeżenia w ofercie informacji należy wymienić informacje zastrzeżone do udostępniania oraz zabezpieczyć je zgodnie z postanowieniami SIWZ .

 

 

 

 

 

Znak sprawy ZP. 341 - 1 / 2009

Załącznik nr 2

...........................dnia ..................

                                                                            /Miejscowość/

 

 

Oświadczenie nr 1

w trybie art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień

publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami)

 

Nazwa Wykonawcy:

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

 

Adres Wykonawcy :

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

 

Nr. tel. ...................................................... Nr. fax. ................................................................

 

Oświadczamy że:

1) posiadam uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;

2) posiadam niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuję potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

3) znajduję się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;

4) nie podlegamy wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.

 

 

 

 

...........................................................

/ pieczęć i podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znak sprawy ZP. 341 - 1/ 2009

 

 

 

 

Załącznik nr 3

...........................dnia ...............

                                                                                  /Miejscowość/

Oświadczenie nr 2

o nie podleganiu wykluczenia z postępowania

 

w trybie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień

publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz.1655 ze zmianami)

 

 

Nazwa Wykonawcy:

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

 

Adres Wykonawcy :

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

 

Nr. tel. ...................................................... Nr. fax. ................................................................

 

 

Oświadczamy, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami).

 

 

 

 

 

 

 

.................                                                         ...............

Nazwa i adres Wykonawcy                                                                             Imienna pieczątka i podpis

( lub pieczątka firmowa)                                                                 ( osoby upoważnionej lub osób upoważnionych )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znak sprawy ZP. 341 - 1/ 2009

Załącznik nr 4

...........................dnia .....................

                                                                         /Miejscowość/

 

Wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, co najmniej 2  zamówieni  odpowiadających swoim rodzajem i wartością, których przedmiotem było pełnienie obowiązków inwestora zastępczego dla zadania inwestycyjnego nad realizacją budowy o wartości min. 3 000 000,00 zł brutto   z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania oraz załączenia dokumentu (referencje lub protokół odbioru), potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie;

 

Lp.

Miejsce i zakres wykonywanej roboty budowlanej

Wartość brutto wyk. robót
w zł.

Nazwa i adres odbiorcy, dla którego wykonywano roboty budowlane

Opis przedmiotu zamówienia

Daty wykonania usług od - do

1.

2.

3.

4.

5.

6.

 

 

 

 

 

 

 

W załączeniu:

dokument potwierdzający, że roboty te zostały wykonane należycie,

 

 

 

 

 

 

...........................................................

/ pieczęć i podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy/

 

 

 

Znak sprawy ZP. 341 - 1 / 2008

Załącznik nr 5

 

Wykaz osób i podmiotów

 

 Wykaz osób i podmiotów. Wykonawca musi dysponować odpowiednio wykwalifikowanymi osobami posiadającymi uprawnienia budowlane w branżach niezbędnych do wykonania przedmiotowego zamówienia tj.,
- drogowej;
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
- instalacyjnej w zakresie sieci kanalizacyjnych.

 

1. Wykaz osób lub podmiotów będących w dyspozycji Wykonawcy, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia i posiadają uprawnienia wymagane .

Lp.

 

Imię i nazwisko

Rodzaj i nr uprawnień

Branża- specjalność-funkcja

Nr i data ważności zaświadczenia o przynależności do Izby Samorządu Zawodowego

 

1.

2.

3.

4.

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli Wykonawca nie posiada osób zdolnych do wykonywania powyższego zamówienia a zamierza skorzystać z innych podmiotów- zobowiązany jest dołączyć pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w powyższym wykazie, wskazał osoby, którymi będzie dysponował.

 

W załączeniu do niniejszego wykazu przedkładam dokumenty stwierdzające, że osoba lub osoby wyszczególnione w wykazie posiadają ww. uprawnienia wraz zaświadczeniami właściwych Izb

Samorządu Zawodowego.

 

2. Części zamówienia, których wykonanie zamierza się powierzyć Podwykonawcom 4.

Lp.

 

Rodzaj i zakres powierzonej części zamówienia.

1.

2. 

 

 

 

 

 

4 Tabelę  w pkt 2 załącznika Nr 5 do SIWZ w zakresie podwykonawców wypełnia wykonawca, który zamierza powierzyć części zamówienia podwykonawcom. W przypadku nie zatrudniania podwykonawców w tabeli niniejszej zaleca się wpisać napis: "nie dotyczy".

...........................................................

/ pieczęć i podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKT

Projekt umowy nr .../ 2009

 

zawarta w dniu ............................... 2009 roku w Ząbkowicach Śląskich, pomiędzy:

 

Gminą Ząbkowice Śląskie z siedzibą: 57-200 Ząbkowice Śląskie ul. 1 Maja 15, zwaną w dalszej części umowy "Zleceniodawcą",

którą reprezentują:

 

Krzysztof Kotowicz    - Burmistrz Ząbkowic Śl.

przy kontrasygnacie:

Skarbnika Gminy - Bożeny Kurczyny

 

a

 

.......................... z siedziba przy ul. ........................................................., wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego pod nr ....................................., NIP: ..............................................., zwanym

dalej Wykonawcą, reprezentowanym przez:

...............................................................

...............................................................

o następującej treści:

 

§ 1

Postanowienia ogólne

 

1)      Strony zawierają umowę w ramach zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 206 000 euro zgodnie z art.39 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz .U. z 2007 roku Nr223, poz.1655 ze zmianami).

2)      Wykonawca oświadcza, że prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem są usługi umożliwiające należyte wykonanie przedmiotowego zamówienia publicznego.

3)      Wykonawca oświadcza, iż przed podpisaniem niniejszej umowy zapoznał się z warunkami lokalizacyjnymi, oraz że warunki te zostały uwzględnione w zaoferowanym wynagrodzeniu, o którym mowa w § 5 umowy.

4)      Wykonawca oświadcza, że dysponuje kadrą osobową o odpowiednich uprawnieniach niezbędnych dla realizacji umowy Nr 341-24/2008 a w szczególności w branży:
- drogowej;
-instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
i elektroenergetycznych;
- instalacyjnej w zakresie sieci kanalizacyjnych.

 

§ 2

Przedmiot Umowy

 

Zamawiający zamawia, a Wykonawca przyjmuje i zobowiązuje się wykonać zadanie pn.: "Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji:
Modernizacja- przebudowa ul. Ziębickiej, Poprzecznej i B. Chrobrego, Krzywej, Słowackiego i Św. Wojciecha w celu dostosowania do obsługi ruchu turystycznego
" zwaną dalej przedmiotem umowy.

§ 3

Uszczegółowienie przedmiotu umowy

1.       Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje nałożenie na inwestora zastępczego następujących obowiązków: 

a) Zawiadamianie organu nadzoru budowlanego:

1.      o zamiarze rozpoczęcia robót wraz z przekazaniem niezbędnych dokumentów w tym zakresie,

2.      o zakresie zmian powstałych w trakcie realizacji inwestycji.

3.      Sprawowanie funkcji nadzoru inwestorskiego w zakresie określonym w obowiązujących przepisach oraz organizowanie niezbędnych konsultacji technicznych w celu wprowadzania zmian projektowych w ramach pełnionego przez projektanta nadzoru autorskiego.

4.      Zabezpieczenie obsługi branżowych inspektorów nadzoru, zgodnie z"Prawem     budowlanym",

5.      Współpracowanie z Biurem Projektów, którego projekt stanowi podstawę realizacji
 i   inwestycji,  wnioskowanie do Zamawiającego o zlecanie dodatkowych  projektów, projektów zamiennych, kosztorysów i kalkulacji oraz o bieżące przeszacowywanie kosztorysów,

6.      Prowadzenie narad roboczych przy udziale Zamawiającego, sporządzanie protokołów, opracowywanie i analizowanie harmonogramów oraz współpraca
z koordynatorem BHP na budowie- co najmniej raz na 2 tygodnie.

7.      Reprezentowanie Zamawiającego na budowie, przez sprawowanie kontroli realizacji zgodności wykonania z projektem, pozwoleniem na budowę, obowiązującymi przepisami, Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej - sztuką budowlaną.

8.      Sprawdzanie jakości wykonanych robót, zastosowanych materiałów i wyrobów, a w szczególności zapobieganie stosowaniu materiałów i wyrobów wadliwych oraz niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, sprawdzanie i gromadzenie atestów, świadectw jakości i innych certyfikatów.

9.      Kompleksowe prowadzenie spraw finansowo-księgowych, w szczególności:

a)      prowadzenie rachunkowości inwestycyjnej zadania,

b)      prowadzenie wymaganej sprawozdawczości finansowej,

c)      sporządzanie dowodów przekazania środków trwałych na majątek użytkownika  (zgodnie z aktualnymi przepisami),

d)      końcowe rozliczenie inwestycji,

e)      rozliczanie inwestycji zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 3 lipca 2006r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżety państwa (Dz. U. Nr 120, poz. 831 z 2006r.)

1.      Sprawdzanie składanych przez generalnego wykonawcę faktur pod względem merytorycznym i formalno - rachunkowym w oparciu o kosztorysy ofertowe przyjęte w przetargu lub umowy zawarte przez Zamawiającego.

2.      Prowadzenie ewidencji księgowej w zakresie realizowanej inwestycji z równoczesnym obowiązkiem uzgadniania z Zamawiającym poniesionych nakładów - uzgodnienia co najmniej raz na miesiąc.

3.      Opracowywanie dla Zamawiającego dokumentów koniecznych do planowania i finansowania inwestycji w oparciu o Preliminarz Kosztów.

4.      Utrzymanie dyscypliny finansowej w zakresie zatwierdzonego planu rzeczowo finansowego w każdym roku i całym okresie realizacji inwestycji.

5.      Wnioskowanie o dochodzenie należnych odszkodowań lub kar umownych za nienależyte lub nieterminowe wykonanie zobowiązań umownych wynikających z umowy z generalnym wykonawcą oraz odsetek za opóźnienie ustalonych terminów usunięcia usterek i wad w okresie gwarancji lub rękojmi.

6.      Ponoszenie pełnej odpowiedzialności materialnej, pod rygorem zwrotu nieprawidłowo zatwierdzonych przez Wykonawcę wydatków, w zakresie nadzorowanym przez wykonawcę, sprawdzanie jakości i ilości robót, dokonywanie odbiorów wszystkich robót budowlanych i specjalistycznych, w tym robót ulegających zakryciu lub zanikowych, uczestniczenie w próbach i odbiorach instalacji i urządzeń technicznych, przewodów kominowych itp. wraz ze spowodowaniem bieżącego nanoszenia przez generalnego wykonawcę zmian w dokumentacji powstałej w trakcie wykonawstwa.

7.      Powoływanie komisji odbiorowych w zakresie odbioru wszystkich robót wchodzących w zakres zadania inwestycyjnego.

8.      Kontrolowanie terminowości wykonania robót, w stosunku do zatwierdzonego harmonogramu wykonawcy generalnego, w celu dotrzymania terminów określonych w Harmonogramie Realizacji Inwestycji oraz bieżąca aktualizacja, bez zmiany terminu końcowego, Harmonogramu.

9.      Planowanie i koordynowanie robót, dla zapewnienia ciągłości technologicznej w trakcie realizacji inwestycji.

10.  Opracowywanie protokołów konieczności na roboty dodatkowe - nieprzewidziane i nieuwzględnione w dokumentacji projektowej i przekazanie ich do zatwierdzenia Zamawiającemu.

11.  Sprawdzanie kosztorysów ofertowych pod względem merytorycznym, formalno rachunkowym dla robót dodatkowych oraz nieprzewidzianych.

12.  Na bieżąco kontrolowanie prawidłowości prowadzenia Dziennika Budowy i przekazanie go  po odbiorze końcowym Zamawiającemu.

13.  Spowodowanie naniesienia zmian w projektach wykonawczych powstałych w trakcie wykonawstwa i przekazanie Zamawiającemu pełnego kompletu projektów w ramach dokumentacji powykonawczej.

14.  Nadzorowanie poprawności sporządzania przez generalnego wykonawcę dokumentacji powykonawczej i przedłożenie jej w pełnym obowiązującym zakresie Zamawiającemu.

15.  Zawiadamianie generalnego wykonawcy o stwierdzonych wadach w wykonanych robotach w okresie gwarancji i rękojmi, wynikających z umowy z generalnym wykonawcą z obowiązkiem ich usunięcia, a w przypadku nie usunięcia wad przez generalnego wykonawcę spowodowanie zastępczego usunięcia w w/w okresach na koszt wykonawców.

16.  Opracowywanie opinii, dotyczących wad wykonania przedmiotu umowy uznanych za nie nadające się do usunięcia, a nie przeszkadzających w użytkowaniu oraz wnioskowanie o obniżenie wynagrodzenia generalnego wykonawcy z określeniem utraty wartości robót i kwot obniżonego wynagrodzenia za te roboty.

17.  Potwierdzanie, przez inspektorów nadzoru, gotowości wykonawcy robót budowlanych do odbioru robót oraz odbioru końcowego, z pisemnym zawiadomieniem Zamawiającego.

18.  Zgłoszenie obiektu do użytkowania zgodnie z przepisami ustawy - Prawo budowlane, z obowiązkiem uzyskania pozwolenia na jego użytkowanie.

19.  Dokonywanie czynności odbioru końcowego lub jej części oraz odbioru ostatecznego, w szczególności:

1)      sprawdzenie kalkulacji, kosztów powykonawczych, obmiarów robót i faktur wykonawców,

2)      stwierdzenie gotowości do odbioru,

3)      zorganizowanie odbioru i przekazanie zadania lub jego etapów,

4)      przekazanie inwestorowi protokołów odbioru oraz dokumentacji powykonawczej,

5)      dokonanie ostatecznego odbioru po upływie terminu gwarancji ustalonego w umowie z wykonawcą,

6)      uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zrealizowanej inwestycji.

1.      Sporządzenie pełnego rozliczenia finansowego zrealizowanego zadania.

2.      Dochodzenie oraz egzekwowanie od wykonawców należnych kar umownych za nienależyte wykonanie lub nie wykonanie umowy.

3.      Wykonywanie całości czynności odnoszących się do realizacji uprawnień z tytułu gwarancji i rękojmi.

4.      Przeprowadzanie przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych wynikających z umowy z wykonawcą robót budowlanych oraz sporządzanie stosownych protokołów; dbałość o interesy Zamawiającego, a w szczególności zapewnienie przewidywanej w dokumentacji jakości i funkcjonalności obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami.

5.      Wykonywanie wszystkich innych czynności niż wymienione w niniejszej umowie, niezbędnych do prawidłowego prowadzenia, zakończenia inwestycji oraz przekazania do użytkowania wykonanych obiektów.

 

2.  Wykonawca zobowiązuje się do wykonania prac będących przedmiotem umowy zgodnie
z aktualnym poziomem wiedzy technicznej i należytą starannością oraz zgodnie
 z obowiązującymi przepisami prawa, normami oraz na  warunkach ustalonych niniejszą umową .

§ 4

Termin realizacji

 

Strony ustalają termin realizacji przedmiotu umowy określonego w  § 2:
- rozpoczęcie
robót: .........

- zakończenie robót: 30 czerwca 2010 roku. 

- przekazanie placu budowy ......

§ 5

Wartość przedmiotu umowy

 

1. Strony zgodnie ustalają, że obowiązującą formą wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy jest wynagrodzenie zgodne z przedłożoną ofertą, mające charakter wynagrodzenia maksymalnego.

2. Strony ustalają, że za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zapłaci wynagrodzenie:

cena netto: ........zł + podatek VAT(.. %), tj. .......... zł

cena brutto: ............. zł.

(słownie brutto: .............................. zł).

3.Faktura końcowa może zostać złożona do Zamawiającego po:

1.       rozliczeniu umowy na robotę budowlaną nr ZP. 341-24/2008 z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym "BRUKBET" Franciszek Twardy Sp. zo.o. z siedziba przy  ul. Dalekiej 7a; 57-200 Ząbkowice Śląskie

4.Wykonawca oświadcza, że posiadał wszelkie informacje niezbędne do prawidłowej wyceny wartości przedmiotu zamówienia. W związku z tym wyklucza się jakiekolwiek roszczenia Wykonawcy związane z błędnym skalkulowaniem ceny lub pominięciem pewnych elementów niezbędnych do prawidłowego wykonania umowy

5.Wykonawca oświadcza, że oferowane ceny zgodnie ze złożoną ofertą są stałe przez cały okres trwania umowy.

§ 6

Zobowiązania Zamawiającego

 

Zamawiający zobowiązany jest do:

1.             zapłaty umówionego wynagrodzenia,

2.             odbioru wykonywanych robót

§ 7

Zobowiązania wykonawcy

 

1.      Wykonawca zobowiązuje się do wykonania ustalonego w umowie przedmiotu zamówienia publicznego w terminie i na zasadach ustalonych w umowie.

2.      Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania obowiązków określonych w § 3 niniejszej umowy.

§ 8

Warunki odbioru robót

 

1.      Zamawiający będzie dokonywał następujących odbiorów robót:

a)        odbiór częściowy,

b)        odbiór końcowy, który może nastąpić po realizacji umowy Nr ZP. 341-24/2008
z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym "BRUKBET" Franciszek Twardy Sp. zo.o.
z siedziba przy ul. Dalekiej 7a; 57-200 Ząbkowice Śląskie ,

 

§ 9

Odstąpienie od umowy

 

1.    Wykonawcy przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w przypadku, gdy Zamawiający zawiadomi Wykonawcę, że nie będzie w stanie realizować swoich obowiązków wynikających z umowy .

2.    Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w następujących przypadkach:

1.    gdy Wykonawca nie rozpoczął lub przerwał usługi i nie wznowił mimo wezwań Zamawiającego przez okres dłuższy niż 30 dni,

2.    w razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach,

3.    w razie ogłoszenia upadłości Wykonawcy lub rozwiązania firmy Wykonawcy, bądź wydania nakazu zajęcia majątku Wykonawcy; odstąpienie od umowy może nastąpić w terminie 10 dni od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach.

4.    gdy Wykonawca wykonuje przedmiot umowy w sposób wadliwy bądź sprzeczny z umową oraz nie reaguje na wezwanie Zamawiającego do zmiany sposobu wykonywania w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie lub w trybie natychmiastowym.

§ 10

Rozliczenie robót

 

1.      Rozliczenie wykonanych w przedmiocie umowy robót nastąpi w oparciu o faktury częściowe i końcową.

2.      Wykonawca ma obowiązek wystawiania faktury częściowej z chwilą kiedy Wykonawca robót budowlanych wystawi fakturę częsciową z tytułu wykonywanych i odebranych robót budowlanych.  

3.      Ostateczne rozliczenie za wykonane roboty nastąpi w oparciu o fakturę końcową wystawioną po realizacji Umowy nr ZP.341-24/2008.

4.      Za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie za wykonany i odebrany przedmiot umowy lub jego część będącą przedmiotem odbioru częściowego, w terminie do 30 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury przez Wykonawcę w następujący sposób: na wskazane konto Wykonawcy za prace wykonane bezpośrednio przez Wykonawcę i odebrane przez Zamawiającego na podstawie protokołu odbioru robót.

5. Terminy  płatności faktur:

§         częściowych w terminie do 30 dni,

§         końcowej w terminie do 30 dni,

- licząc od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury .

 

 

 

§ 11

Wykaz osób

1. Wykonawca wskazuje inspektora nadzoru w następujących branżach:
- drogowej ...........
-instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
i elektroenergetycznych....................
- instalacyjnej w zakresie sieci  kanalizacyjnych................

§ 12

Zmiany w umowie

 

1.    Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba, że konieczność wprowadzenia takich zmian wyniknie z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te są korzystne dla Zamawiającego.

2.    Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy oraz jej załączników wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności i mogą być dopuszczalne tylko w granicach art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych

3.    Prawa i obowiązki wynikające z niniejszej umowy, mogą być przeniesione na rzecz osób trzecich, wyłącznie za zgodą Stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

 

§ 13

Rozstrzyganie sporów

 

1.    Jeżeli powstaną ewentualne spory dotyczące wykonania przedmiotu umowy, Zamawiający i Wykonawca dołożą wszelkich starań, aby rozwiązać je pomiędzy sobą.

2.    Sądem właściwym dla rozstrzygania ewentualnych sporów, których Strony nie rozwiążą w sposób, o którym mowa powyżej, biedzie Sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego.

 

§ 14

Sprawy nieuregulowane

 

W sprawach nieuregulowanych w niniejszej umowie maja zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych, kodeksu cywilnego oraz prawa budowlanego.

§ 15

Umowę sporządzono w 4 jednobrzmiących egzemplarzach, po 2dla każdej ze Stron.

 

Integralną część umowy stanowią załączniki:

1)  Oferta Wykonawcy - załącznik nr 1,

2)  SIWZ - załącznik nr 2

 

ZAMAWIAJACY                                                                                           WYKONAWCA